98 Yaşındaki Anne, 80 Yaşındaki Oğluna Bakabilmek için Huzur Evine Yerleşti!

Hani anne olmadan bilemezsiniz derler de anne olmadan önce gerçekten bilemeyiz ya o bağı… Bir anneyle evladı arasındaki sevgi kadar güçlü ne var şu dünyada? Hele bu başlıkta sizlerle paylaşacağımız inanılmaz hikayeyi de okuduktan sonra siz de bu sevgiye şahit olacaksınız.

98 yaşındaki anne Ada Keating, Liverpool’da bulunan Moss View isimli huzur evinde yaşayan 80 yaşında olan oğlu ise Tom’a bakmak için aynı huzur evine yerleşiyor ve harika zaman geçiriyorlar.

Ada ve rahmetli eşi Harry’nin 4 çocukları olmuş: Tom, Barbara, Margi ve 13 yaşında vefat eden Janet. Tom, mekli olmadan önce HE Simm isimli bir firmada boyacı ve dekorator olarak çalışıyormuş. Sonradan Prescot Road’a yerleşmiş. 2016 yılında ise sağlık konusunda artık bakıma ihtiyaç duyduğundan dolayı Moss View huzur evine yerleşmek zorunda kalmış.

Olaylar bu noktadan sonra ilginçleşiyor!

98 Yaşındaki Anne ve Muhteşem Fedakarlık!

Oğlundan ayrılamayan ve bakıma muhtaç duruma gelmesine dayanamayan Ada da onunla birlikte huzur evine yerleşmiş. Şimdilerde diğer görevlilerin yanı sıra Ada da oğlu ile ilgileniyormuş.

Ada ve oğlu Tom birbirlerinden hiç ayrılmıyor ve birlikte zaman geçirmeye bayılıyorlar – özellikle oyun oynamayı ve yerel TV’de yayınlanan Emmerdale isimli programı izlemeyi çok seviyorlar.

“Tom’a her gece odasında iyi geceler ve her sabah da günaydın diyorum,” diyor aynı zamanda eski bir hemşire olan Ada. “Kuaföre gittiğim zaman ne zaman geri döneceğim diye merakla bekliyor. Geri döndüğüm zaman kollarını açıp bana kocaman sarılıyor.”

Diğer yanda Tom ise hayatının şu anki döneminden çok memnunmuş. “Buradaki insanlar çok iyiler ve artık annem de burada yaşadığından ve onu sürekli görebildiğimden dolayı çok mutluyum. Bana bakmak konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor. Bazen ‘Uslu dur’ diye azarladığı bile oluyor.”

 

“Ada ve Tom’un yakın ilişkilerini izlemek çok mutluluk verici ve her ikisinin de ihtiyaçlarını karşılayabiliyor olmaktan dolayı memnunuz,” diyor huzur evi yöneticisi Philip Daniels. “Bir anne ve çocuğunu aynı huzur evinde görmek çok rastlanan bir durum değil. Burada geçirdikleri zamanın kaliteli olması konusunda elimizden geleni yapıyoruz.”

Ama en güzel olan da Ada’nın biz tüm annelere örnek olacak son sözü oldu benim için.

Ada: “Annelik asla bitmez.”

 

(h/t liverpoolecho)

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: