Fi Çi Dizisi için Kötü Haber: Bu Sezon Bitiyor! :(

Biraz geç de olsa Fi’yi izleyenlerdenim. Fi dizisi için uzun zamandır izlemem yönünde çok öneri alıyordum. Nasip Londra’yaymış ama burada da Puhu TV Fi’yi izlememize izin vermiyor. İnternetten farklı siteler üzerinden bulup izledik.

İlk sezon gerçekten bir Türk dizisine göre inanılmaz akıcı ve sürükleyici oldu bizim için. Çocuk uyusa da izlesek modunda bitirdik 12 bölümü 🙂

Fi Çi ne zaman bitiyor?

Geçen hafta, dizinin uyarlandığı Fi-Çi-Pi üçlemesi yazarı g Azra Kohen bir televizyon programında açıklama yapmış. Normalde 4 sezon olacağı bilinen diziyi 2. sezonda bitirme kararı almışlar. Cuma günü de bu konu resmi olarak AY Yapım tarafından da açıklanmış. Yani Can Manay bu sezon bitiyor :/ Tam tarih belli olmasa da bu sezonun son olacağı kesinleşti!

İlk duyduğumda açıkçası üzülmüştüm ama yazarın açıklamasına hak vermemek mümkün değil. İlk sezondaki akış ve prikolojik gel-gitler 2. sezonda yok. Azra Kohen de şu şekilde konuşmuş yaptığı açıklamada;

Birinci sezonda ilk bölüm evet kitaba bağlı ama ikinci bölümden sonra her şey değişiyor. Üçüncü bölümden itibaren kitaptaki referans noktaları sabit kalarak, sadece birinci sezon için söylüyorum, bambaşka bir hikaye anlatıyorlar.

İkinci sezonda sadece karakterler var ve o yüzden ikinci sezonda bitirilmesinin kararını aldım. Buradan Ay Yapım toplantısına gideceğiz.

Toplantı sonrasında da durum kesinleşti arkadaşlar. Yüksek izleyici kitlesi olan dizi bitiyor. Şahsen ben doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Psikolog-yazar olarak psikoloji üzerine bir roman yazıyorsun ve dizi olacağı için heyecanlanıyorsun. Sonra sadece karakterleri kullanıp konuyu değiştiriyorlar. Ben de rahatsız olurdum. Nitekim açıklamasının devamında buna da değinmiş:

Doğru olanı yapmak lazım, şu an kendi merkezinden çıktığı için amacına hizmet etmediği için devam etmesinin bir anlamı yok. Oturduğum yerden çok güzel para kazandığımız düşünebilir insanlar ama beni gerçekten yakından tanıyanlar ve anlayanlar bilsinler ki, benim amacım hiçbir zaman bir şey kazanmak olmadı. Bir şey yanlış gittiği zaman durdurmak için elimden geleni yapıyorum.

Bu açıklamadan sonra Azra Kohen’e olan saygım bir tık daha arttı. Kitapları önce okuma fırsatım olmamıştı ama en kısa sürede okumak için plan yapıyorum 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: