Yeni Türk Vampir Dizisi Geliyor! Oyuncular Belirlendi!

Y kuşağı mensubu biri olarak Harry Potter, Alacakaranlık, Yüzüklerin Efendisi gibi serileri izleyerek, kitaplarını okuyarak büyüdüm. İnternetin hayatımıza girmesiyle de yabancı dizileri internetten takip eder olduk. Buffy The Vampire Slayer, True Blood, Vampir Günlükleri, Supernatural gibi diziler hepimizin bir dönem izlediği diziler değil mi?

Türk yapımcılar da internet dizisi sektörüne son yıllarda giriş yaptıktan sonra Y ve Z kuşaklarını izleyici kitlesi olarak hedef almaya devam ediyorlar. En büyük örnek de bir Vampir dizisinin Blu TV için hazırlanıyor olması. Aslına bakılırsa geç bile kalındı. Sürekli aşk-meşk-entrika dizileriyle gerçekten can sıktılar.

Başrolde çok sempatik bulduğum ve sosyal medyada bir çok hayranı olan Elçi Sangu bulunuyormuş. Öğrendiğim diğer detaylar şöyle:

  • Dizinin ismi “Yaşamayanlar” olacak.
  • Başrolde Elçin Sangu yer alacak. Sosyal medyada Elçin’i vampir olarak hayal etmeye başlayan hayranlar var ve Photoshop becerileri çalışmaya başlamış 🙂 Elçin Sangu aslında Kanal D için bir TV dizine anlaşacakmış ama sonradan Blu TV’deki bu projeye kaymış söylenene göre.

  • Şu an için 10 bölümden oluşacağı söyleniyor. Devam sezonları olacak mı belli değil. Muhtemelen izlenme oranlarına göre karar verilecektir.

Detayları öğrendikçe biz de paylaşacağız. Merakla bekliyorum!

Peki bunun ikinci türk vampir dizisi olacağını biliyor muydunuz?

Ben bilmiyordum. 2002 yılında Efsane isimli bir vampir dizisi çekilmiş. Başrolde Şemsi İnkaya yer alırken yanında Ayşegül Aldinç, Tardu Flordun, Ayşe Tolga ve Hakan Bilgin rol almış. Dizinin çıkış noktası da oldukça ilginçmiş: 1453’te İstanbul Türkler tarafından kuşatılırken ölüm korkusuyla Bizans dehlizlerine kaçan Pamir bir vampir tarafından ısırılıp ölümsüzlüğe kavuşur. Ama iyi bir vampirdir. Üstelik suçluları ve kötüleri ‘ısırarak’ onları ‘iyiye çeviren’ bir vampirdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: