En Son Saç Bakım Trendi “Ters Yıkama”

En Son Saç Bakım Trendi Ters Yıkama

Her yıl yeni bir saç bakımı trendi ortaya çıkıyor ve yaptığınız her şeyin yanlış olduğunu ve her zaman istediğin saçın olması için ne yapmanız gerektiğini söylüyorlar. Ancak, bu sefer size “ters yıkama” hakkında bilgi veriyoruz. Saçları yıkamanın bu yeni trendi nasıl? Çok basit: Sadece ürünleri uyguladığınız sırayı tersine çevirin. Yani, saç kremi ile başlayın ve şampuanla bitirin.

 

Neden ters yıkamaya? Saç kremi sonucu daha hızlı yağlı kalmasını durdurmak ve hacim kaybı ve gevşeklikten kurtulmak.
Ben şahsen 2-3 yıldır saç kremi kullanmıyordum. Marketten aldığım şampuanlarla ,saçımda boya olmadığı ve yağlanmaya müsait olduğu için çok çabuk yağlanıyordu. Bir network firmasının şampuanını kullanıyordum . Maalesef yan ürün olduğu için satıştan kaldırdılar. Benim kabusum o zaman başladı. Marketten aynı özeliklere sahip olduğunu düşündüğüm şampuanları denedim .Saçlarım hem daha çok yağlandı , hem de daha mat görünmeye başladı.
 En sonun da marketler de bir şampuan markasının , silikon içermeyen şampuanı aldım. Ama yine de eski parlaklığına kavuşamadım. Sonra onun saç kremini almaya karar verdim. Şimdi saçlarımı hem temiz , hem daha parlak hissediyorum.
Yeni saç trendi tersten yıkama , çalışıyor mu? Bence çalışıyor , çünkü kremin  fazlalığını bazen durulama ile atamıyoruz. Bu sayede saçın üzerinde ki yük kalkıyor.
Güzellik ve sağlık açısından hiçbir şey kanıtlanmadı, her şey her bireyin vücudunun nasıl tepki verdiğine bağlı. Bununla birlikte, saçınızın daha uzun süre temiz tutulmasına yardımcı olabilecek mantıklı bir öneri.

Bir kaç ipucu

  • Şampuanınızı seçerken her şeyden önce ihtiyacınıza uygun ürünü seçmeniz gerektiğini atlamayın.
  • Duş alırken suyun çok sıcak olması yine hem saç köklerine hem de saç uçlarına zarar verir. Ilık suyla saçlarınıza masaj yaparak yıkamanın saç kopmalarını ve kırıkları engellediğini unutmayın.
  • Hava koşullarına karşı koruyun. Güneşin saç köklerini kuruttuğunu biliyoruz ancak rüzgar ve yağmur da saçlarımızın nemsiz kalmasına neden olur ve böylece saçlar kolayca elektriklenmeye başlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: