Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Baykuş Yapımı

Eğer evde bir çocuk var ise onu oyalayacak aktiviteler bulmak bizim kutsal görevimiz. Sürekli peşimde ‘Anne oyun oynayalım’, ‘Anne kitap okuyalım’, ‘Köpek yapalım’, ‘Dans edelim’ gibi gibi bir çok istekle dolaşan talepkar bir çocuğa sahibim. Bir süre kreşe gidip sonra evde bize mahkum olmasının da etkisi mevcut. Çevresinde sürekli bir aktivite, hareketlilik istiyor.

Hal böyle olunca ne yapabiliriz diye Pinterest’te bir board oluşturmaya başladım. Bugünkü konumuzda da evdeki malzemelerle bir baykuş nasıl yapılır onu anlatacağız. Baykuşumuzu yine Pinterest aracılığıyla Pam’s Party and Practical Tips blogundan bulduk ve bir akşam oturup Bulut Bey ile yapıştırdık.

Bizimkinin yumuşak ve yapışkan şeylere dokunamama durumunu bu aktivitelerle aşmayı umuyorum. Eline yapışkan gelince ağzından hemen bir su akıyor 🙂

Gerekli malzemeler

 • 1 adet tuvalet kağıdı rulosu
 • İstediğiniz renk kağıt ya da karton (Biz sarı ve kahverengi tercih ettik)
 • 2 adet yapışkan göz (Gözleri Pam’in yaptığı gibi kendiniz de kesip yapabilirsiniz. Bizim elimizde göz bulunduğundan hazır kullandık)
 • Makas
 • Prit

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Penguen Yapımı

Aktivite öncesi hazırlık için 16 adet karında kullanmak için 50 kuruş boyunda yuvarlaklar, 2 adet yaprak şeklinde kol ve el için 2 küçük üçgen, göz için 1 Lira’dan biraz daha büyük yuvarlaklar çizerek kesmenizi öneririm. Eğer çocuğunuzun makas tutma ve kullanma konusunda yaşı uygun ise bu hazırlık aşamasını da birlikte yapabilirsiniz.

 • Tuvalet kağıdının kenarlarını içe doğru katlayın.
  Önce karından başlayarak yuvarlakları yapıştırın.
  Sonra kulları ve elleri yapıştırın.
  En sonra da gözü yapıştrarak tamamlayabilirsiniz. İsterseniz burun için de farklı renk kağıttan bir üçgen yapabilirsiniz ama biz tercih etmedik.

Pinterest’ten bulduğumuz örneğin resimleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: