Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Balık – Çocuklar için Aktivite

Geri dönüşüm malzemeleriyle evde neler yapıyoruz serisine devam ediyoruz. Tuvalet kağıdı rulosu da en çok işimize yarayan materyallerden biri bizim için. Evde bulunan ve neredeyse her etkinlikte kullandığımız göz, yapışkan da her zamanki gibi yerini aldı.

Bizim ufaklık elişiyle hayvan yarattığımızda çokmutlu oluyor. Her etkinlikten sonra bi dahakinde ne yapmak istediğini soruyorum. Bir önceki etkinliğimiz olan Tuvalet Kağısı Rolusu ile Baykuş maceramızın sonunda da balık yapmak istediğini söylemişti.

Balık nispeten çok kolay, onun açısından pek el işi yapabileceği bir yanı bulunmuyordu. Henüz makas tutma ya da tuvalet kağıdı rulosu gibi bir materyali kesme konusunda erken olduğundan ben resimde görülen şekilde tuvalet kağıdını bastırıp balık şeklinde kestim.

İşi eğlenceli hale getiren kısım olarak da boyama faslı girdi devreye. Ellerinin pislenmesi onu tahatsız ettiğinden ve bunu bir türlü aşamadığımızdan dolayı fırça kullandık ama parmak boyası ile de gayet keyif alınabileceğini düşünüyorum.

Balıkları birlikte boyadık. O tamamladıktan sonra ben birkaç son dokunuş yaptım. Balıklardan sonra bir de resim boyadık. Bu resim de çok sevdiği Sevimli Dostlar serisinin Renkler Şarkısı’nı temsil ediyor. Her ne kadar renkler bizde biraz değişmiş olsa da 🙂

Balıklarımızı birer çubuğa takıp evde Kırmızı Balık şarkısıyla eğlendik.

Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Balık için Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Makas
  • Yapışkan
  • Göz (kendiniz de çizebilirsiniz)
  • Tercihe göre boya ya da renkli karton. Biz boyamayı tercih ettik ama renkli kartonlarla da çocuğun hayaline göre kuyruki yüzgeç pul yapılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: