Tuvalet Kağıdı Rulosu ile Geyik Yapımı

2.5 yaşında bir çocukla evde yapılabilecek aktiviteler aranıyor! Benim ufaklık masa başında oturup uzun uzun el işleriyle uğraşacak bir dikkat süresine asla sahip olmadı. Aradığım aktiviteler basit ve az kademeli oluyor. Bir diğer odak noktamız da evde artık madde ya da hali hazırda elimizde bulunan malzemelerle (Tuvalet kağıdı rulosu gibi) yapabileceğimiz figürler oluyor.

Hazır yeni yıl da yaklaşmışken birlikte neler yapabiliriz arayışına girdim. İnternet, istediğimizden fazla içerik barındıran bir havuz malum. Çok güzel fikirler var. Hem eğlenceli zaman geçirecek hem de çocuğun gelişimine minik de olsa katkıda bulunacaksınız. Biz de elimizde olan malzemelerle bu şirin geyiği yaptık.

Gerekli Malzemeler

  • Tuvalet kağıdı rulosu
  • Tercihen kahverengi karton
  • Yapışkan göz
  • Minik ponpon
  • Makas
  • Yapıştırıcı

 

Malzemeler eminim hepinizin elinde olan şeylerdir. Eğer yoksa bile bulmak hiç de zor değil. Ponpon hazır yoksa evde de yapabilirsiniz, yapımı oldukça basit 🙂

Özetle 2 kademeli bir çalışma bu:

  1. Kartonu 2’ye katlayıp bir tarafına ufaklığın elini koyarak şeklini çiziyoruz. Sonrasında çizgiyi takip ederek keselim. Açtığımızda simetrik 2 adet el şeklimiz olacak.
  2. Tuvalet kağıdı rulosuna resimdeki gibi 2 tane göz, 1 minik ponpon ve kestiğimiz el şekillerini yapıştıralım.

Bu kadar kısa ve basit! İyi eğlenceler 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: