Ufak Tefek Cinayetler 9. Bölüm

Oya, Edip ve Serhan arasında savruluyor!

20 yıl sonra gelip, onu mahvedenlerin masasına oturan Edip’in aklında ne var? Oya kadar masum bir yerden oynayacak gibi değil. Merve durmuyor tabii, bu ilişkiye el atıyor. Fakat karşılığı çok fena olacak.

Edip’ten şaşırtan hamleler izleyeceğiz. Entrikayı bir de ondan izleyelim.

Diğer yanda Serhan çok bozuldu tabii. Fakat keskin zekasıyla ipi tuttuğu yerden çözmeye başlıyor işleri. Oya ise bu fırtınada aklını yitirecek gibi. Edip ve Serhan arasında savruluyor. İki zeki adam iki ayrı tarafa estirecek Oya’yı.

Ufak Tefek Cinayetler 9. Bölüm’de neler oldu?

Bu bölüme ba-yıl-dım! 2 farklı odak vardı:

1. Edip’in ipleri eline alarak cadı kazanına dalması.
2. Arzu’nun ailesinin parçalanması

Detaylara az sonra gireceğim ama bu bölümden sonra senaristin klasik Türk kafasıyla tüm erkekleri tek bir kadına aşık etme moduna girmesinden korkar oldum. Lütfen Edip Oya’ya aşık olmasın! Aralarındaki o dostluk, yoldaşlık çok güzeldi. Herkes tek kadına aşık olunca çok yapmacık oluyor 🙁

Edip, Oya’nın sevgilisi rolünü kendi kararıyla üstlenerek Oya dahil herkesi şaşırtıyor. 8. bölümde zaten bu bölümün kahramanının Edip olacağını biliyorduk. Ama açıkçası bu kadar başarılı olmasını beklemiyordum. Bölümün başındaki yemek şaşkınlık yaratsa da sakin geçti. Asıl bölüm sonunda Edip’in 2. bir yemekte 96 yılı tayfasıyla buluşması efsaneydi.

2. yemeği tam bir Merve edasıyla kurguladı Edip. Şüphelendirdi bizi bu dümeni çevirirken ama ben bu seviyeye getirmesini beklemiyordum gerçekten. Serhan ve Taylan’a pynayarak 96 yılında neler olduğunu anlatma girişiminde bulundu. Nasıl sonlanacağını 10. bölümde göreceğiz ama Merve ve Pelin’in yüzleri görmeye değerdi!

Gelelim diğer odağımıza: Arzu ve ailesi!

Sanırım ben Arzu’yu Oya’dan daha çok seviyorum. Önceki bölümde de çok güçlü bir kadın olduğunu görmüştük ama bu bölümde ne kadar iyi bir anne olduğunu da gösterdi bize. Evliliği bitmiş olsa bile çocuklarını babalarından uzaklaştırmamaya çalışması takdire şayan. Bunu her kadın yapamaz, orası net.

Mehmetçiğim için de üzülüyorum artık. Geçmiş olsun canım. Üzme, üzülecek hale düşersin 🙂 Vah sana vah. Ye şimdi pişmaniyeleri :9

Arzu’nun mahkeme öncesi duyguları, Nilay’ın annesinin yanında olma çabası, Avukat’ın komik halleri derken mahkemede Nilay bitirdi beni 🙁 Çok zor gerçekten ama Mehmet de fena yıkıldı.

Sonlara doğru Burcu’nun ne pis bi kadın olduğunu Mehmet yeni yeni görmeye başladı ve ilişkileri iyice sallanmaya başladı. Daha bunlar iyi günleriniz Burcu’cum.

Ama ne olursa olsun, Arzu ve Mehmet’in çocuklar için bir arada olması, Arzu’nun çocukların Mehmet’i dışlamaması, ona kızmamaları için yaptığı o konuşma çok güzeldi!

10. bölüm tüm karakterler açısından heyecanlı geçecek, belli!

9. Bölümü izlemek için tıklayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: