Yeni Yıl Konsepti için 7 Kendin Yap Fikri

Kış benim en sevdiğim mevsim. Bir kahve ile yağmuru veya karı izlemeye bayılırım… Havaların soğuk olması nedeniyle çocuklar evlere kapanıyor.  Yeni yıla da sayılı günler kaldı. Açıkçası yılbaşını evde geçirmeyi sevenlerdenim. Yeni yıla nasıl girerseniz, tüm yılın öyle geçeceğine inanırım. O yüzden evi süsleyip, sevdiklerimle bir arada geçiririm.

Evi süslerken ilk başta yeni yıl ağacımızı süsleyip ışıklandırmaya bayılırım. Işıl ışıl, umut dolu bir yıl olsun dileğiyle izlerim ağacımı. Sonra, kendin yap fikirleri  için internette süsleme vs. araştırırım. Çocuklarla evde yapabileceğimiz bir kaç aktivite buldum. Onlarla beraber çok güzel etkinlikler yaparız. 2010 yılında sosyal paylaşım sitelerinden pinterest hayatımıza girdi. İyi ki de girdi; onun sayesinde bir çok güzel fikre sahip olabiliyoruz…

Önceki blogumuzda plastik şişeden at kafası yazımız vardı. Maalesef site kapanınca kalan bilgiler depolanmadığı için silinmiş. Bir ara tekrardan onları yeni sitemizde de paylaşmayı düşünüyorum. Şimdi gelelim internette bizim beğendiğimiz sizin de beğeneceğinizi düşündüğümüz kendin yap fikirlerine. Bir çoğunu pinterest sayesinde buldum.

2018’in size sağlık, mutluluk, huzur, para, aşk ve başarı getirmesi dileğiyle…

Yeni Yıl Konsepti için 7 Fikir

1.Tuz Hamuru İle Süs Tarifi.

Tuzlu hamur süsleri, çocuklarınızla yapılacak mükemmel bir yeni yıl etkinliği.Linke fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

2.Dondurma Çubuklarıyla Kar Taneleri

Eminim bir çoğumuz araba çekilişi için dondurma çubuklarını saklamıştır.Her yaştan çocuklar için ,onları parlak renklerle boyamayı  severler. 🙂 Linke fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

3.Eski Çoraplardan Kardan Adam 

Haydi çorapları değerlendirme vakti…Özelikle eşleri kayıp çorap şehrine kaçmış çorap tekler ideal . Şirin bir el yapımı  hediye mi yoksa eşsiz bir kapı durdurucu mu arıyorsunuz bu dikişsiz kardan adam kesinlikle denemelisiniz.Linke fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

4.Şişe Kapakların dan Kardan Adam

Atmayı düşündüğümüz şişe kapakları sevimli kardan adamalara dönüşüyor . Linke fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

5. Kozalaktan Yeni Yıl Ağacı

Kozalaktan daha güzel yeni yıl ağacı olabilir mi ? Linke fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

 

6. Yeni Yıl Ağacınız İçin Ren Geyiği Süslemesi 

Bence çok şık 🙂 Yapım video linkine fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

7. Mama Kavonuzundan Kardan Adam

Eminim bir çoğunuz da mama kavanozu vardır. Linke fotoğraftan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: